Warsztaty projektowo-kreatywne

Chcesz rozpocząć przygodę z projektowaniem graficznym? Masz ochotę uczestniczyć w twórczym procesie projektowym? Wierzysz, że obrazem można skutecznie porozumiewać się z odbiorcą? Jeżeli tak, ten warsztat jest dla Ciebie.

Podczas warsztatów uczestnicy podejmą próbę wizualnej interpretacji wybranego zagadnienia. Zwrócimy uwagę na podstawowe elementy utworu projektowego: kompozycję, typografię, relację pomiędzy treścią a formą graficzną. Opowiemy o syntezie i metaforze w projektowaniu. Efektem działań twórczych będzie plakat, w całości zaprojektowany na warsztatach, techniką analogową (nie musisz znać oprogramowania komputerowego). W trakcie warsztatów uczestnicy zapoznają się również ze specyfiką kursów projektowych prowadzonych na uczelni wyższej.

Warsztaty skierowane są do osób początkujących zainteresowanych rozwijaniem swoich umiejętności w kierunku projektowania graficznego oraz kandydatów na studia na kierunki projektowe 2D.

W ramach dwudniowych warsztatów przewidziane są dwa spotkania po 4 godziny (zegarowe) każde, z jedną przerwą w trakcie.
Koszt warsztatów to 350 zł.

W celu zgłoszenia się na warsztaty oraz w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy z koordynatorką warsztatów: marta.szmyd@up.krakow.pl

Mgr Marta Szmyd

Projektantka komunikacji wizualnej, specjalizująca się w tworzeniu kompleksowych identyfikacji wizualnych, serwisów internetowych oraz budowaniu architektury informacji, ze szczególnym naciskiem na doświadczenie użytkownika sieci. Zajmuje się również projektowaniem publikacji oraz ilustracją.

Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, na wydziale Form Przemysłowych. Współzałożycielka mill studio, w ramach, którego od 2008 roku realizuje projekty dla instytucji kultury, organizacji pozarządowych oraz klientów komercyjnych i biznesowych. Mill studio na przestrzeni lat zdobyło szereg nagród, w tym min. Red Dot Design Award, oraz nagrodę za najlepszą identyfikację Muzeum. Pracuje w Katedrze Komunikacji Wizualnej.”